Jak zaoszczędzić wodę przy podlewaniu kwiatów?

Lamela.pl
W tym sezonie wiosennym chcę zaprezentować donice, które w naszym sklepie widnieją pod nazwą FLORYDA. W tym roku występują w 14 kolorach. Dzięki mniejszej, wewnętrznej wkładce oszczędzamy ilość ziemi a tym samym zaoszczędzimy na podlewaniu. Nie musimy się też martwić o kwiaty, gdy wyjedziemy na urlop, ponieważ wystarczy do zewnętrznej osłonki wlać tyle wody, żeby wkładka w rośliną była częściowo w niej zanurzona. Nie trzeba będzie wzywać ani rodziny, ani sąsiadów do opieki nad naszą domową dżunglą.
Floryda wyróżnia się kwadratowym przekrojem i zdecydowanym kształtem, podkreślonym błyszczącą powierzchnią. Ten design pasuje do nowoczesnych aranżacji.
Fantastyczne jest połączenie szarości z zielenią. Szarość w swej neutralności podkreśla soczystą zieleń.
lamela.pl
 Jak już podkreślałam we wcześniejszych postach – kolor ma znaczenie. Może grać główną rolę, przed rośliną, celem suspensu lub mocnego punktu w aranżacji.
lamela.pl
Kolor donic może także „uspokoić” kompozycję lub wyeksponować inny ważny detal wystroju. Na zdjęciu poniżej czarne donice stały się tłem dla pięknego fotela.
lamela.pl
A tutaj donica w kolorze gorącej czekolady współgra z kanapą. Roślna za to przepiękna – i jaki okaz zdrowia.
pinterest.com
Zaletą donic jest to, że mają wewnętrzną wkładkę, która zmniejsza ilość ziemi potrzebnej do przesadzania naszych roślin.
Mam nadzieję, że wasze roślinki mają się bardzo dobrze 🙂
Życzę wszystkim wyhodowania takich i piękniejszych okazów.
pinterest.com
Pracownia Pięknych Pomysłówhttps://web.facebook.com/Pracownia.3p/https://plus.google.com/u/0/https://pl.pinterest.com/maciejczykpawla/

 

Chcesz być na bieżąco – dołącz do grona naszych wspaniałych czytelników.