INSPIRUJĄCE CYTATY – JAK SŁOWA WPŁYWAJĄ NA NAS

Jak już pewnie zauważyliście na moim blogu codziennie pojawiają się inspirujące cytaty. Każdego dnia wyświetla się inny, tak zwany „cytat dnia”. Jeden z wielu do wyboru. Ich ilość ciągle rośnie, ciągle wyszukuję i opracowuję nowe.

Przygotowywałam je już od miesiąca. Wyszukałam takie, które moim skromnym zdaniem nie są zbyt banalne, a właśnie inspirujące. Specjalnie do tekstów dobrałam zdjęcia w tle, ponieważ:

„jeden obraz znaczy więcej niż 1000 słów”.

Niektóre, są podpisane nazwiskami autorów. Są też takie, które nie zawierają tej informacji. Po prostu nie udało mi się przypisać autora. Jeżeli ktoś z Was, drodzy czytelnicy rozpozna autora treści, to proszę o informację w komentarzach.

16
Nie zawsze każdy cytat trafia w sedno. Zależy to od wielu czynników. Odbiór jest różny choćby z powodu naszego chwilowego nastroju, sytuacji życiowej, czy po prostu gustu. Dlatego umożliwiłam Wam wybór. Poprzez kliknięcie w cytat wchodzimy do całej galerii, którą można spokojnie przejrzeć i wybrać sobie taki, który będzie na tą chwilę najlepszy.

17
Czasem jednak przychodzi do nas taki, który idealnie trafił w czuły punkt, lub pomógł rozwiać wątpliwości. Niejednokrotnie rozwiał smutki, czy wskazał drogę, którą trzeba podążyć.
Słowa mają ogromne znaczenie w naszym życiu. Niosą ze sobą ładunek emocjonalny. Inaczej przecież odbierzemy komunikat: „wal się” a inaczej „kocham cię”. Jedno bulwersuje i zasmuca a drugie dodaje skrzydeł.
Bardzo często mam do czynienia z ludźmi, którzy w kółko powtarzają jak mantrę, że muszą zrobić to, czy tamto. Muszą iść do pracy, muszą wypić kawę, muszą zrobić pranie a nawet muszą pojechać na urlop. Wow! Od samego pisania słowa „muszę” poczułam się przytłoczona. Ja już od dawna stosuję słowo „chcę” zamiast „muszę”. Robię wtedy daną czynność bardziej świadomie i uważnie. Jest mi o wiele łatwiej. Życie pod ciągłym przymusem jest strasznie męczące i frustrujące. Dobrze będzie więc dodać mu lekkości poprzez czytanie inspirujących cytatów.

12
Chciałabym bardzo wiedzieć, jakie cytaty miały wpływ na Twoje życie. Co pozwoliły zmienić w działaniach. A może po prostu podniosły Cię na duchu w ciężkiej chwili. Wpisujcie w komentarzach swoje ulubione – może pomożecie innym.
Pozdrawiam słonecznie, Sylwia

Chcesz być na bieżąco – dołącz do grona naszych wspaniałych czytelników.