JESIENNE ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK – 4 WZORY DO DRUKU

zakładki do książek

Coraz dłuższe wieczory, zwłaszcza po zmianie czasu na zimowy. Coraz chętniej przebywamy w domu. A deprecha czyha… Wielu z nas chętniej sięga po książki. Dla wszystkich „czytaczy” zrobiłam 4 nowe jesienne zakładki do książek.

zakładki do książek

zakładki do książek

OPOWIEŚCI O KSIĄŻKACH ANTYDEPRESYJNYCH

W okresie jesienno-zimowym jesteśmy bardziej podatni na popadanie w melancholię i nastroje depresyjne. Pierwszym powodem jest mniejsza ilość dziennego światła w tym czasie. Zawsze się pocieszam, że w północnej Norwegii mają jeszcze gorzej. Drugi powód to fakt, że niechętnie wychodzimy na zewnątrz, bo pogoda często nam nie sprzyja. Nie znoszę zimna i wilgoci i podejrzewam, że większość ludzi także.

zakładki do książek

zakładki do książek

Tak więc…

Jest powód aby pobyć w domu i znaleźć czas na dobrą książkę. Pamiętam najlepszą książkę mego dzieciństwa, która zawsze doprowadzała mnie do łez (tak, wielokrotnie). Były to częściej łzy radości niż smutku, ale z całą pewnością poruszała moje najgłębsze emocje. To „Opowiadania” Jana Grabowskiego – głównie o psiakach, kotach i innych domowych zwierzakach. W szczególności podobał mi się szacunek, jakim autor obdarzał naszych braci mniejszych. Wyobraźcie sobie, że będąc w kiepskim nastroju po operacji wróciłam do niej i od razu poczułam się lepiej. W pewnym momencie życia stworzyłam sobie taki zestaw antydepresyjny, w którym znajdują się książki i filmy. Gdy jest mi źle mogę skorzystać z tych zasobów. Jest to taki mój zestaw ratunkowy.

Ciekawe czy i wy macie taki zestaw? A może inne sposoby na jesienną depresję? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach.

 

zakładki do książek

radość z czytania

A oto moje najświeższe, jeszcze cieplutkie…

4 JESIENNE ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK

Uwielbiam kolory jesieni, słonecznej jesieni. Ocieplają coraz krótsze dni i robi się raźniej na duszy i psychice. Chętnie w tym czasie otaczam się właśnie tymi barwami, aby dodać sobie energii. Dlatego właśnie zaprojektowałam je w takich energetyzujących odcieniach.

Zasady takie same jak zawsze, czyli:

Etykiety pobieramy klikając prawą myszą na ilustrację, wybieramy opcję „zapisz obrazek” i zapisujemy na dysku.
Można przesłać linki swoim znajomym, natomiast nie należy ich nikomu sprzedawać (prawa autorskie).
Zapisane w formacie JPG
Rozmiar druku A4

zakładki do książek

jesienne-zakładki-do-książek

Po pobraniu, koniecznie napiszcie w komentarzach, które zakładki do książek Wam się najbardziej spodobały?

Pozdrawiam słonecznie i cieplutko, Sylwia

Chcesz być na bieżąco – dołącz do grona naszych wspaniałych czytelników.