MAŁY WYPAD NA PODLASIE – U PANA BOGA W SUPRAŚLU

podlasie

Po chwilowym przestoju na blogu śpieszę wyjaśnić, że właśnie wróciliśmy z małego, 9-dniowego wypadu na Podlasie. Kraina to urocza, sielska i jednocześnie dzika. Akurat trafiliśmy tam kilka zaledwie dni po okropnym huraganie, który dokonał olbrzymich zniszczeń w drzewostanie Puszczy Knyszyńskiej. Żal było patrzeć na powalone sosny, dęby, brzozy…

Podlasie

Podlasie po burzy

 

Jednak, nie wszystko zwiało. Najbardziej spektakularny widok, który wywarł na mnie niezapomniane wrażenie to stojąca, nietknięta przez wiatr ani upadające drzewa drewniana kapliczka. Ten obrazek zostanie już ze mną do końca życia.

podlasie

Podlasie – ocalała kapliczka

 

PODLASIE

Nie sposób opisać tego miejsca w jednym poście na blogu, dlatego postanowiłam zrobić to w cyklu kilku artykułów.

 

podlasie

U Pana Boga w Supraślu

 

BAZA WYPADOWA

Zatrzymaliśmy się w przytulnym pensjonacie „Pod wiciokrzewem” w Supraślu. Na uboczu, pod lasem. Chociaż w przypadku tej miejscowości – wszystko jest na uboczu… i o to własnie chodziło. Odkrywanie takich miejsc w naszym pięknym kraju, gdzie leniwie rzeczka płynie, szumi wiatr w gałęziach starych drzew, jest dla naszej rodzinki ulubionym zajęciem wakacyjnym.

Nasz apartament właściwie mieścił się NAD wiciokrzewem. Jeżeli ktoś nie wie, co to oznacza mieszkać w towarzystwie tego pnącza to zapewniam, że zapach jest oszałamiający.

 

podlasie

Apartament nad pachnącym wiciokrzewem

 

W tej altance zapadały najbardziej strategiczne decyzje – gdzie pojechać, co zobaczyć, czego doświadczyć.

 

podlasie

Nasza baza wypadowa w Supraślu

 

 

podlasie

Nasza baza wypadowa i jej zarządca puszysty

 

Gdy mamy już dość zgiełku miasta, hałaśliwych plażowiczów nad morzem (obojętne czy to Bałtyk, Adriatyk, czy Śródziemne lub Karaibskie) to właśnie wiemy, że pora ruszać w ciszę. Taką właśnie ciszę znaleźliśmy tu na Podlasiu w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej. Jeżeli naprawdę odpoczywać – to własnie w lesie, nad jeziorem, na skraju wszystkiego.

 

podlasie

Na skraju puszczy nad potoczkiem

 

Taki ruch uliczny nam pasuje – bardzo

 

podlasie

Ruch uliczny w Supraślu – i jaka nawierzchnia…

 

W następnym poście trochę więcej o Supraślu.

Więcej zdjęć można zobaczyć na Instagramie – zapraszam, Sylwia

Chcesz być na bieżąco – dołącz do grona naszych wspaniałych czytelników.